Donald Trump dan Öğütler


Ünlü Amerikalı emlak milyarderi Donald J. Trump'ın Trump 101 -Başarıya Giden Yol- adlı kitabında genç girişimcilere verdiği öğütlerden seçmeler;
-Kendinize şunu sorun:"Hangi standartlarla anılmak istiyorum?"Böyle bir standart belirlyipona uygun davranın.Çıtayı yüksek tutun!
-İşten çıkarmak zorunlu ve sorumluluk gerektiren bir iş kararı olabilir.Hoş değildir,ama bir dalın budanması o ağacı kurtarabilir.
-Bilgi sabır;eylem ise cesaret ister.Sabırla cesareti birleştirin,o zaman kazanan siz olursunuz.
-Sezgilerinize göre davranın.Nereye varmak istediğiizi ancak siz bilebilirsiniz.
-Değişimi önceden görüp ona kucak açın;değişim resmin tamamını değiştirebilir.Çıkarınıza olabilecek yeni gelişmeleri kabullenin,onlardan yararlanın ve onları kendinize yeni kapılar açmakta kullanın.-Başarı iyidir.Önemli başarı daha da iyidir.
-Kendi yolunuzu izleyin,çünkü sizi olmayı amaçladığınız yerlere götürecek olan yol odur.
-Özgüven sayesinde herkesi kendinize çekersiniz; böylece hem kendi yaşamınız hemde onların ki daha da güzelleşir.
-Öğrenmenin tohumları neredeyse her yerde filizlenebilir; o yüzden uğraştığınız şey hakkında gereğinden fazla şey biliyor olmanız asla mümkün değildir.
-Yaptığım şeyi seviyorum.Yaptığım şeyi bana yaptıran tutkum olduğu için, o şey benim işim olmuyor.Bugün geldiğim nokta da artık çalışmak ya da anlaşmalar yapmak zorunda değilim,ama bundan keyif alıyorum.Meydan okuma orda duruyor, öyleyse niye onu göğüslemeyeyim?
-Gerçekten başarılı olabilmek için, yaptığınız her ne ise onu sevmeniz gerekir.Eğer sevmiyorsanız, başarı şansınız çok değildir.
-Büyük düşünüp büyük kazanın.

Hiç yorum yok