Fransızca Öğrenmek İçin Kolay Yollar

Fransızca öğrenmek mi istiyorsunuz?  Sizlere Fransızca öğrenmek için en kolay yolları derledik:
Öncelikle Fransızca nasıl bir dildir ondan bahsedelim; Fransızca Hint-Avrupadil ailesine mensup olup Latin kökenli bir dildir. Dünyada en çok bilinen dillerdendir. Yaklaşık 200 milyon kişi Fransızca bilmektedir. Fransızca aralarında Fransa, Kanada, Belçika, Senegal, Kamerun, İsviçre, Gine'nin de bulunduğu  29 ülkenin resmi dilidir ve bir çok ülkenin de ikinci dilidir. Fransızca öğrenmek istiyorum diyorsanız; işte online Fransızca öğrenebileceğiniz siteler:
Kolayca Fransızca Öğrenmek İstiyorum
1- Youtube'daki bu dersleri takip edebilirsiniz.
2- Busuu.com internet sitesi sayesinde ücretsiz bir şekilde kelime dağarcığınızı geliştirebilir, anadili Fransızca olan insanlarla iletişime geçebilir, konuşulanları anlayabilir ve Fransızca yazma yeteneğinizi geliştirebilirsiniz.
3- Livemocha.com sitesi sayesinde Fransızca'nın temel kelime bilgisinizi öğrenip, ilk aşamada kendinizi tanıştıracak kadar Fransızca öğrenebiliriniz.Her bir dersin gelecek derse bir altyapı oluşturduğu bu sitede Fransızca'nızı her geçen gün daha ileri bir seviyeye taşıyabilirsiniz.
4- Fransızca'nızı geliştirmeye başladıktan sonra Fransız televizyonlarını seyrederek Fransızca'ya olan kulak aşinalığınızı bir üst aşamaya çıkartabilirsiniz.
5- Fransızca'ya öğrenmeye yeni başlayanları bulabileceğiniz Fransızca forum sayesinde arkadaşlıklar kurabilir. Fikir edinebilirsiniz.
6- Pratik Fransızca konuşma kılavuzunu burdan bulabilirsiniz. Böylelikle nasıl selamlaşılacağını, alışverişte, seyahatte hangi kalıpların kullanıldığını kolayca öğrenebileceksiniz.
7- Fransızca sözlük ile bilmediğiniz kelimeleri öğrenebilirsiniz.
8- Fransızca'dan Türkçe'ye metin çeviri yapmanızda bu site size yardımcı olacaktır.

5 yorum

 1. merci beaucoup

  YanıtlaSil
 2. merci beaucoup :D saolun bide onların alfabesi yazan ste verirmisiniz ?

  YanıtlaSil
 3. fransız alfabesi ile ilgili aşağıdaki sitelerden bilgi alabilirsiniz.

  http://fransizcavefransa.blogcu.com/fransiz-alfabesi-fransizca-alfabesi-ve-okunusu-sesli-fransizca/5012290

  http://tr.wikipedia.org/wiki/Frans%C4%B1z_alfabesi

  YanıtlaSil